10 důvodů, proč se Seychely nelíbí

10 důvodů, proč se Seychely nelíbí

Seychely … Co nám v první chvíli čerpá naši představivost, když slyšíte toto jméno? Tyrkysový oceán, šumivý bílý písek, modrá obloha, kokosové palmy ohnuté přímo na vodní hranici a … klid.

Ale je to jen implikovaný stereotyp, krásný obraz reklamy “Bounty” a brožury o svatebních cestách. Ve skutečnosti jsou Seychely daleko od toho, že jsou takovým rájem, jak si to mnozí lidé představují. Ti, kteří tam na chvíli žili, vědí, proč se jim tyto ostrovy nemusí líbit.

  • Za mimořádně vysoké náklady na místní život. Na Seychelách neexistuje žádná hospodářská zvířata a téměř žádné zemědělství, takže většina produktů se dováží zvenčí a ceny v supermarketech jsou mnohem vyšší než v Evropě. V levných prodejnách je sortiment velmi omezen, mnoho tvarohů a kefír není k dispozici. Výběr ovoce (kromě místních exotických) na trhu je také malý.
  • Pro komplikace s lékařskou péčí. Pouze jedna státní nemocnice s dobrým vybavením se nachází v hlavním městě Victoria na ostrově Mahe. Současně existuje několik lékáren na ostrovech a malá nabídka léků.
  • Pro rostoucí úroveň kriminality. Základní populace Seychel žije velmi špatně, v poslední době se drogová závislost rozšířila. Seychely jsou líní, chtějí pít, a proto ukrádají cennosti v hotelech av domovech bohatých cizinců. Často existují krádeže na opuštěných “divokých” plážích, mohou jemně vytáhnout peníze a kreditní karty a nechat kabelku samotnou. Policie pracuje velmi formálně, z toho prakticky neexistuje žádná skutečná pomoc.
  • Za špatnou kvalitu místního zboží a nedostatek volby domácích spotřebičů. Proto mnozí létají na nákupy v Dubaji, Singapuru nebo na Mauriciu. Místní suvenýry jsou velmi drahé a vyjednávání není přijato.
  • Pro přerušení s vodou. Jsou dny, kdy je dáváno jen hodinu denně, musíte se sprchovat a dělat všechny domácí záležitosti. To je způsobeno skutečností, že na Seychelách není žádná sladká voda a jeho hlavním zdrojem je deště. Mimochodem, není vhodné pít vodu z kohoutku.
  • Pro nepohodlný provoz místních obchodů. V pracovních dnech jsou otevřeny od 8 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin, oběd je od 12 do 13 hodin, v neděli obchody nefungují.
  • Pro nedostatek běžných služeb v mnoha hotelech za velmi vysoké ceny za dovolenou. Proto se často říká, že příroda na Seychelách odpovídá pěti hvězdičkám a službě – pouze třem.
  • Pro malé množství kulturní zábavy a zajímavostí. V hlavním městě Seychel – Victoria – můžete vidět mini kopii Big Ben, indický chrám, navštívit muzeum přírodní historie, to jsou všechny památky umění. A díky zábavě nočního života je k dispozici jen několik kin, kasin a diskoték ve venkovském stylu, kde rytmy reggae a kreolské hudby zní.
  • Pro mnoho všudypřítomných gecko (místní ještěrky), které zbožňují lezení do domů a hotelových bungalovů při hledání zbytků jídla a šumění v noci v odpadkových plechovkách.
  • Konečně, kvůli zvýšené vlhkosti a sezón tropických dešťů, kvůli kterým mnoho věcí, kožených výrobků a nábytku vůně pachu.

Text: Natalia Bochkareva

Loading...