10 nejvíce frustrující památky planety

10 nejvíce frustrující památky planety

Jen málo lidí nemá rád cestování. Někdo upřednostňuje strávit svou dovolenou na teplé pláži pod jemnými paprsky slunce, zatímco jiní se rozhodnou jít do země bohaté na historii a úžasné památky. Cestou do země si turisté již představují, jak obdivují jedinečné objekty architektury a umění, které snoubí po dlouhou dobu. Bohužel se často stává, že památky nejsou tak nádherné, jak jsou popsány. Propagované výtvory lidstva nejsou často zaostávány za nejlepším dojmem. Tento článek vám řekne, které slavné atrakce jsou nejčastěji zklamáním turistů.

Manneken Pis v Bruselu

10 nejvíce frustrující památky planety

Slavná bruselská postava, která se nachází na křižovatce dvou hlavních ulic. Hlavním problémem je, že tento údaj je velmi malý a v tomto případě je důležitá velikost.

Vzhledem k tomu, že výška “Manneken Pis” je pouze 61 centimetrů, je velmi obtížné uvažovat s ohledem na obrovský dav turistů z celého světa. Kromě toho v tomto davu inteligentně spravuje mnoho kapesníků, takže dojem z pohledu na sochu se může ještě zhoršit.

Palác Topkapi v Istanbulu

10 nejvíce frustrující památky planety

Turecko je jedním z nejoblíbenějších středisek na světě. Pozoruhodnosti země nejsou propagovány horšími než pláže, takže ti, kteří se chtějí každoročně těšit na tyto východní zázraky, se stávají čím dál tím víc. Slavný turecký palác, ve kterém sultáni žili, nabízí fascinující procházku místností budovy za velmi vysokou cenu. Zapůsobení turisté, po poslechu pohádek, po čtyřicet minut vyjde úplně zklamaný. Hlavním lákadlem paláce je nádherná mozaika, která je přítomna v řadě dalších hradů, ačkoli vstup do nich je několikrát levnější.

Stonehenge ve Velké Británii

10 nejvíce frustrující památky planety

Cizí dědictví, tajemství v srdci Evropy – každý nazývá tuto hromadu dlažebních kamenů svým vlastním způsobem. Přes to, co vypadá jako Stonehenge mysticky a pozvaně, turné značně zklamalo turisty. Za prvé, lidé, kteří nemají zájem o historii a archeologii, najdou hromadu kamení nezajímavých. Zadruhé, při návštěvě Stonehenge se dotýkají kameny a dotýkají se je, protože administrace se bojí krádeže. Zatřetí, v povoleném čase navštívit tajemné místo, dojde k velkému počtu turistů, takže je nesmírně obtížné něco prohlédnout.

Fotografie Stonehenge na internetu je skvělá práce fotografů ve Photoshopu. Ve skutečnosti neexistuje žádná tak krásná modrá obloha, jasně zelená tráva, ale obecně krajina vypadá poněkud nudně.

Mona Lisa v Paříži

10 nejvíce frustrující památky planety

Pravděpodobně neexistuje žádná osoba, která by o fotce Mony Lisy neslyšela. Toto mistrovské dílo se nachází v Louvru, kde se téměř všichni cestovatelé dostávají hlavně kvůli obrazu. Obraz, který zobrazuje ženu s tajemným úsměvem, ji kývne.

Turisté, kteří v muzeu stáli hodně času, zůstávají zklamáni. Podle nich by měl být obraz větší, ale méně lidí. Kdyby tomu tak bylo, mohli by si tento obrázek ocenit.

Plovoucí trh v Bangkoku

10 nejvíce frustrující památky planety

Slavný plovoucí trh v Bangkoku je jedinečný a jedinečný. V každém případě tak řekněte osobu, která pořádá výlety. Nicméně, nikdo varuje, že trh je také docela nebezpečné. Místní obchodníci kvůli prokázání svých dovedností velmi často nevěnují pozornost kolizím s jinými čluny. To vše vede k zranění nejen závodníků, ale i turistů.

Kromě toho stojí za zmínku, že asijské jídlo je velmi odlišné od evropské kuchyně, takže ne každý žaludek ji může překonat. Někteří turisté při pouhém vzpomínce na toto místo se otřásají, takže stojí za to zvažovat dříve, než půjdete na takovou vzrušující cestu.

Avenue of stars v Hongkongu

10 nejvíce frustrující památky planety

Přitažliví obchodníci, drobní podvodníci a malá postavička Bruce Lee – to přesně to, co turisté od publicistického místa neočekávají. Najděte si postavu slavného herce, zpěváka nebo sportovce je nesmírně obtížné, ačkoli někteří z nich jistě pomohou v tomto, přirozeně ne zdarma. Kromě toho stojí za to pamatovat, že suvenýry prodávané na ulici, čínská výroba, a proto a vynikající kvalitu nelze očekávat.

Buckinghamský palác v Londýně

10 nejvíce frustrující památky planety

Při slyšení slova “palác” si většina lidí ve své představivosti představí luxusní dekorace, nádherný park a portréty slavných králů. Ve skutečnosti se všechno ukáže jinak. Takže vidět Buckinghamský palác může být jen z dálky kvůli plotu. Turisté uvnitř nejsou přirozeně dovoleni, takže se turisté musí usadit jako malí. Místo paláce můžete navštívit věž bohatou na poklady a tajemství. To je opravdu vzrušující exkurze.

Anděl severu v Gateshedu

10 nejvíce frustrující památky planety

Největší obraz anděla na světě je socha nazvaná “Anděl severu”, kterou vytvořil Anthony Gormley. Britové tvrdí, že anděl nepředstavuje nic zajímavého, co víc, říkají mu hrozné monstrum.

Jediné, co se může pochlubit sochařství, je její velikost, ale nepředstavuje žádnou uměleckou hodnotu. Co můžeme říci o křídlech ze skleněných vláken, které by měly vytvořit pocit objímání.

Malá mořská panna v Kodani

10 nejvíce frustrující památky planety

Symbol čisté a upřímné lásky ztrácí celou svou krásu kvůli místu, kde je socha umístěna. Každé dítě a dokonce i dospělá osoba, která se dívala na ohromující představení Disneyho karikatura o malé mořské panně, chce vidět krásnou mořskou pannu u pobřeží. Malá mořská víla z Kodaně je obklopena zdaleka čistými a fantastickými druhy, takže při pohledu na sochu se názor okamžitě zhoršuje. Turisté prohlašují, že je nejvyšší čas přesunout památník na jiné místo, aby děti a milenci mohli ticho obdivovat.

Medina Marrakech v Maroku

10 nejvíce frustrující památky planety

Chudoba, špína, hluk a marnost jsou hlavními rysy slavné Mediny v Maroku. Tato stará část města je absolutně zbavena romantismu a krásy, která se jí připisuje.

A přesto je na Medině místo, které stojí za návštěvu. V tomto případě mluvíme o náměstí Djema-el-Fna, které bylo zapsáno na seznamu UNESCO.

Loading...