Kokosové ostrovy pro turisty – tam jste nebyli! Co dělá turisty šťastné na Kokosových ostrovech

Kokosové ostrovy pro turisty - tam jste nebyli! Co dělá turisty šťastné na Kokosových ostrovech

Cocos (Keeling) Islands je souostroví 27 malých ostrovů Indického oceánu korálového původu.

Teritoriálně patří do Austrálie, oficiálním jazykem je angličtina, náboženství místního obyvatelstva je islám.

Měnová jednotka je australský dolar. Souostroví se skládá ze severní části – neobývaného severního zabíjení atol – a jižní část, která zahrnuje 26 malých ostrovů.

Pouze dva z nich jsou trvale obývané – domov a západní ostrov. Jejich celková populace nepřesahuje 600 osob.

Na ostrovech tropické klima, od října do dubna – období cyklónů. Nespornou výhodou je kulatá turistická sezóna, průměrná teplota v ostrovech 20-27 ° C, ale teplo necítil kvůli vlhkých větrů. Jeho název je odvozen od souostroví kokosové palmy, rostoucí ve velkých počtech zde. Turisté přicházejí do Keeling na malé osobní lodě a jachty, nebo letecky na mezinárodní letiště „Kokosové ostrovy souostroví.“

Dovolená na Kokosových ostrovech bude atraktivní pro lidi, kteří sní o utrácení čas od civilizace, v klidu a klidu nějaký nebeský roh. Funkce ostrovy jsou krásné a pohodlné pláže, čistá a průzračná voda, jasný exotické přírody, včetně bohatého podmořského světa, který potěší fanoušky potápění, šnorchlování a rybaření. Není daleko od severního Keeling, v místě bitevní lodi „Sydney“ a „Emden“ v roce 1914, potápěči stále najít na dně jednotlivých částí německého křižníku.

Většina hotelů na ostrovech Keeling je prezentována chaty a bungalovy, supermoderní luxusní hotely, které nenajdete zde. Nejpohodlnější a nejoblíbenější mezi turisty je hotel Cocos Castaway.

Kokosové ostrovy nejsou bohaté. Pro turisty jsou výlety do severního Keelingova souostroví, do malebné rezervace Pulu Keeling, kde můžete vidět spoustu mořských ptáků.

Ostrov Horsberg – jeden z atolů Kokosových ostrovů – má určitou historickou hodnotu. Během druhé světové války byly zde instalovány odpalovací pozice britských námořních zbraní. Tu se ceylonští dělostřelečníci, kteří se chtějí vzdát ostrova Japonska, vznesli vzpouru, která byla brzy potlačena. Dnes má ostrov dva zbývající 6palcové zbraně.

Návštěvnické centrum Kokosových ostrovů se nachází ve správní budově na západním ostrově. Existuje příležitost získat nejkomplexnější informace o tom, co lze udělat a co vidět na Kokosových ostrovech.

Kokosové ostrovy se nacházejí na ostrově Západ. K dispozici jsou tři velké čekárny, meteorologická stanice a hangár. Také zde můžete obdivovat nezapomenutelný panoramatický výhled z pozorovací paluby.

Loading...