Saúdská Arábie – odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapa

Saúdská Arábie - odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapa

Největší stav Arabského poloostrova je Saúdská Arábie. Typ zařízení je království. Země rozděluje své hranice na sever s Kuvajtem, Irákem a Jordánskem, na východě – se Spojenými arabskými emiráty a Katare, na jihovýchodě – s Ománem a na jihu – s Jemenem. Vodní hranice procházejí podél Perského zálivu a Rudého moře. Je třeba poznamenat, že země není charakterizována přesně vymezeným územím.

Saúdská Arábie je často spojována s mešitami, jejichž hlavní součástí jsou Mekka a Medina. Jsou posvátnými místy islámu.

Hlavním bohatstvím země je obrovské množství ropných polí. Vývoz černého zlata se stal dominantním postavením v ekonomice státu. Tento sektor představuje 75% celkového hrubého produktu.

Saúdská Arábie je osídleno 28,68 miliony lidí, z nichž 90% tvoří Arabové, zbytek tvoří Asiatové a Východní Afričané. Islám se stal dominantním náboženstvím. V zemi je uznáván jako státní forma náboženství. Popularizace jiných dogmat je zakázána. Pro návštěvníky cizinců, ne muslimů, je nepřijatelné navštívit hlavní svatyně. Dodržování tradic je monitorováno místní službou náboženské policie – muttava.

Úředním jazykem je arabština a měnou je saúdský rij. To se rovná 100 halalamu. Tato sazba činí asi 1 euro až 4,75 rialů.

Saúdská Arábie – hlavní město a hlavní města

Hlavním městem Saúdské Arábie je Rijád. Jeho populace je 4,87 milionu lidí. Toto je obrovské město, jehož jméno znamená “místo stromů a zahrad”. Je opravdu hodně zeleně.

Dříve byla tato území obývána kočovnými Araby. Ale do 18. století bylo vytvořeno centrum Wahhábí. Kolem něj byl připojen k sousední zemi. Takže tam byl stát s hlavním městem Rijádu.

Populace města začala rychle růst po padesátých letech minulého století. Výnosy z ropy přeměňují toto místo na moderní rozvinutou metropoli s luxusními budovami. Zde je hmota mrakodrapů a rozvoj a realizace grandiózních projektů považována za normu života v hlavním městě.

Nejvyšší budova v hlavním městě a v celé zemi je budova Burj al-Mamlyak. Nyní zde byla výstavba obrovského metra, které bude druhé po metru v Mekce.

Znakem Saúdské Arábie je koncentrace většiny obyvatel ve městech. Kromě hlavního města, velké množství měst charakterizovaných Jeddah, Mecca, Medina, Dammam, Haftzhi a další.

Saúdská Arábie – výlety

Na prvním místě mezi druhy cestovního ruchu v této zemi jsou návštěvy s cílem uctívání svatyní. Poutníci se stali hlavním zdrojem zisku z podnikání v oblasti cestovního ruchu. Milióny věřících přicházejí každý rok do “země dvou mešit”.

Kromě náboženské turistiky si Saúdská Arábie přitahuje příležitost seznámit se s velkolepými kulturními hodnotami, které přežily a přežily po mnoho staletí.

Tradiční je plážová dovolená na pobřeží moře a zálivu. Horké slunce po celý rok dává turistům příležitost luxusovat se na zlatém písku a splash v teplých vodách.

Návštěvní podnikatelé také tvoří podstatnou část hostů této země. Uzavření obchodních smluv s místními firmami je vynikající příležitostí pro rozvoj podnikání.

Saúdská Arábie – zajímavosti

Hostům země doporučujeme navštívit Muzeum Rijádu. K dispozici je volný vstup. Tam jsou expozice, které představí turisty k kultuře a tradicím Saúdské Arábie. Zde získávají zvláštní přístup k prohlížení dalších historických památek země.

Ve městě Diraya jsou zajímavé výkopy mešit a paláce.

Město Jeddah, které se nachází na Rudém moři – hlavním přístavem země. Je nejmocnějším průmyslovým centrem státu. On byl přezdíval “město soch a trhů.” Velkou atrakcí se stala nádherná fontána o výšce 312 metrů.

V zemi je 140 mešit a každá z nich má kulturní a národní hodnotu. Jsou jedinečné v obrysu, takže jsou všechny jedinečné.

Mekka a Medina jsou duchovní hlavní města islámu. Hajj zde shromažďuje miliony věřících, přístup je přísně zakázán zástupcům jiných náboženství.

Saúdská Arábie – počasí (klima)

Hlavní část území země zaujímají pouště a polopouští. Proto je zde klima suchá a horká. Na Arabském poloostrově jsou letní teploty neustále kolem +50 stupňů. Sníh v horských oblastech, ale ne každoročně.

Nejchladnější zimní měsíc je leden. V tomto období je průměrný teplotní index přibližně + 15 stupňů v horských oblastech a na pouštích – +30. Ale v noci může docházet k prudkému ochlazení i v poušti, potom se teploměr zastaví asi o 0 stupňů. To je způsobeno fyzickými vlastnostmi písku, které jsou schopné okamžitě odvádět teplo přijaté během dne.

Je velmi málo srážek. Za rok je jejich počet pouze 100 mm. Déšť je možné pouze na konci zimního období nebo brzy na jaře.

Počasí v Saúdské Arábii:

Saúdská Arábie - odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapaSaúdská Arábie - odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapa

Saúdská Arábie – kuchyně

Kuchyně této země vznikla pod vlivem historických prvků, stejně jako přírodních a klimatických podmínek. Zde, stejně jako ve všech arabských zemích, jsou tradice posvátně poctěny. Výrobky používané pro vaření jsou společné všem muslimům. I malé rozdíly, které jsou způsobeny etnickou rozmanitostí, se většinou týkají drobných aspektů vaření: přidávání koření nebo mořských živočichů.

Muslimové vůbec nejí vepřové maso. Proto se zde vaří hovězí maso, ryba, drůbež a vejce. Oblíbené jídlo je smažené maso, vařené na dřevěném uhlí nebo na pánvi s přidáním velkého množství rostlinného oleje.

Tradiční jídlo je maso na šplhání (“kultra”). Nejčastěji je to jehněčí nebo pták. Shish kebab zde má jméno “tika”. Často připravené shaverma (“shvarma”). “Kebab” – marinovaný kebab z hovězí nebo jehněčího masa, nezanechává lhostejnost žádné gurmánky. A je zde asi sto variant preparace kebabů a každá z nich je dílem kulinářského umění.

Obecně platí, že maso je zde velmi milované. Je připravena s celým tělem, kousky nebo v nasekané formě. Plov (“maklyube”) patří mezi oblíbené pokrmy místní kuchyně.

Ze zeleniny na maso se podávají lilky, papriky, cuketa. Populární masové polévky. Jsou velmi silné a hlavní složkou jsou fazole.

Příprava různých odrůd drůbeže je rozšířená. Je zapečená přidáním rajčatové pasty nebo omáčky. Existuje mnoho různých receptů na vaření kachen, krůty, kuře, křepelky. Jsou plněné rýží nebo zeleninou, pečené nebo pečené na grilu.

Rýže je hlavní typ obloha. Je také nutné mít na jídelním stole salát čerstvé zelené zeleniny.

Východní kuchyně nemůže bez koření udělat. Cibule, česnek, koření jsou ingredience, které každému jídlu dávají chuť a vůni.

Východní sladkosti (dezert) jsou známé všem. Lukum, halva, kandované ovoce – tyto lahůdky rostly, aby byly milovány nejen místním obyvatelstvem, ale také milovníky celého světa.

Káva se stala tradičním nápojem pro rozhovor. Je připravena zvláštním způsobem a konzumuje miniaturní poháry. Vzhledem k tomu, že místní nápoj je velmi silný, turisté, kteří nejsou zvyklí na to, je lepší omezit jeho použití.

Saúdská Arábie – zajímavé fakty

V Saúdské Arábii se standardy chování zcela liší od západních tradic.

K cizím žoldnéřům je pohrdavý postoj. Lidé, kteří pracují pro nájem, jsou považováni za otroky. Je povoleno zapojit je do nejtěžší a špinavé práce. Dokonce i útok. Velitel nebude posuzován, jestliže fyzicky trestal nedbalého umělce, který přišel z jiného státu.

Polygamie je norma života tady. Manželství s nezletilými je také přirozené, stejně jako normální manželství. Věk kvalifikace v tomto státě se vzít neexistuje. O osudu její dcery rozhodují její rodiče, bez ohledu na její osobní touhy. Samotný prorok Mohamed byl zapojen do 6leté dívky Aishy. Proto existují muslimové, s nimiž se podobný příklad ujme.

Žena v Saúdské Arábii je naprosto bezmocná. Krutost domácností je běžným jevem. Dokázat fakt, že porazit svého manžela, je nesmírně obtížný, takže nejčastěji takové konflikty ponechávají orgány bez dozoru, a to i v případě, že se žena stane stížností.

Saúdská Arábie – Zpracování víz

Pro cestu do Saúdské Arábie musíte vydat vízum. Typy víz jsou následující:
• Pracovní,
• Student,
• Transit,
• Obchod,
• Host,
• Skupina (pro poutníky).

Každé turné organizuje akreditovaná společnost. Turistické víza nejsou pro tuto zemi poskytovány.

Do Centra žádostí o vízum je třeba předložit tyto dokumenty:
• pas a občanský pas,
• přihláška (vyplní se v angličtině a ruštině),
• Fotografie,
• vstupenky, včetně hotelových rezervací,
• Pro ženy – kopii osvědčení o sňatku nebo potvrzení příbuzenství s mužem, který ji doprovází na výlet.

Cena vízového poplatku činí 56 dolarů.

Saúdská Arábie – Velvyslanectví

V Moskvě se velvyslanectví Saudské Arábie nachází podél 3. Neapolimovského ulici, dům 3. Telefon: (+7 095) 245-3491.

Mapa Saúdské Arábie

Saúdská Arábie - odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapa

Loading...