USA – odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapa

USA - odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapa

USA (Spojené státy americké) se nacházejí převážně na severoamerickém kontinentu, od východu na západ od Atlantiku k Pacifiku. Nejbližšími zemskými sousedy jsou Mexiko a Kanada, podél Beringovy úžiny Spojené státy hraničí s Ruskem. Kromě 48 kontinentálních států zahrnuje Amerika také Aljašku a Havaj a také vlastní některé ostrovy v Karibiku a Tichomoří.

Spojené státy zaujímají třetí místo na světě, pokud jde o počet lidí, dnes žije více než 313 milionů lidí různých ras a národností. Bílý představuje přibližně 84% obyvatel, Afričanům – 12%, Hispanům – 9%, Asiatům a Tichomořím ostrovanům – 3%, americkým indiánům ve Spojených státech dnes, méně než 1%.

Američané jsou považováni za velmi náboženský národ, asi 88% populace USA se považuje za věřící. Z nich je 78% křesťanů (většinou protestantů a katolíků), a tam jsou také zástupci judaismu, islámu, buddhismu, hinduismu v zemi.

Státním jazykem ve Spojených státech je angličtina, více než 73% Američanů považuje to za rodný jazyk. Státní měnou v zemi je americký dolar (USD).

USA – hlavní město a hlavní města

Hlavním městem Spojených států amerických je město Washington, pojmenované po prvním prezidentovi země, George Washingtonu. Nyní žije tam více než 5 600 tisíc lidí. Ve Washingtonu jsou důležité vládní instituce včetně sídla amerického prezidenta v Bílém domě, stejně jako řada památek a muzeí národního významu, jejichž vstup je zdarma pro všechny návštěvníky.

Jiná hlavní města v USA jsou: New York (ekonomické, obchodní a kulturní centrum země), Chicago (město blues), Las Vegas (město kasin, neonová světla a noční život), Los Angeles (město, které porodila Hollywoodu) , Orlando (město Disneyland), Miami (město zlatých pláží), San Francisco.

USA – Dovolená a výlety

Prohlídky v USA jsou ohromující s různými turistickými cíli. Za prvé, IT zájezdy, které vám umožní seznámit se s etnickými prvky a tradice jednotlivých států, navštívit prominentní atrakcí, které jsou spojeny s nejdůležitějšími událostmi a osobnostmi světových dějin, stejně jako vynikajících galeriích v New Yorku a Washingtonu.

Pro fanoušky ekoturistiky existuje mnoho unikátních míst s krajinou mimořádné krásy a přírodních památek umístěných na rozsáhlém území od slunné Floridy až po ledovou Aljašku.

Populární a vzdělávací zájezdy v USA, které se rozhodnou učit jazyk nebo zlepšit své znalosti pomocí nejúčinnějších metod výuky.

Kromě toho je výlet do USA také nádherné nakupování, bohatá zábava pro každý vkus a nezapomenutelný zážitek z poznávání této úžasné země.

Spojené státy – zajímavosti

Hlavním městě USA, v první řadě, bude zajímavé pro ty, kteří mají zájem o bohaté historii této úžasné zemi. Zde můžete navštívit Capitol, která se stala symbolem amerického státnosti, Bílý dům, vidět Washington Monument a jiných amerických prezidentů, Arlington hřbitov navštívit hroby John a Robert Kennedy, galerie National Art Space muzeum s unikátní sbírkou letadel a dalších exponátů. Kromě toho je mnoho různých butiků, krásných parků, kaváren a obchodů.

Je nemožné navštívit Ameriku a nevidět její symbol – sochu svobody, která se nachází v New Yorku na ostrově Ellis, odkud se z jihu Manhattanu dostanete trajektem. Dnes je Manhattan proslulý svými mrakodrapy a Broadway, který představil svět s obrovským množstvím živých vystoupení.

V jiné obchodní části New Yorku, Downtown, je slavná burza v New Yorku. V Lincolnově středisku můžete navštívit Metropolitní operu, koncertní sál Avery Fisher Hall a další divadla a koncertní sály. Také v New Yorku hosté čekají na Metropolitní muzeum, kde můžete vidět nejbohatší sbírku obrazů amerických a evropských umělců, stejně jako výstavu kulturních památek starověkého světa a Starého Východu.

V Chicagu se nachází věž Sears, která je jedním z nejvyšších mrakodrapů světa. Zde můžete také navštívit observatoř John Hancock s jedinečnými dalekohledy, které umožňují vidět 80 památek města; Výstaviště McCormick, místo konání průmyslových výstav.

Amerika je známá svými národními parky a rezervami, z nichž největší je Yellowstone se svými 200 gejzíry a roklinami; Grand Canyon je největší říční kaňon na světě, kde můžete cestovat po kaňonu vrtulníkem a plavbou po Coloradu; Meteor-Kreite, na jehož území je od pádu meteoritu velký kráter a mnoho dalších parků. Florida a Kalifornie jsou proslulé svými plážemi, Great Lakes, Niagara Falls.

USA – počasí (klima)

Amerika zaujímá obrovskou plochu, takže na svém území jsou zastoupeny všechny klimatické zóny. Takže na severu Aljašky můžete sledovat arktické klima, na jihu Floridy – tropické. Proto počasí, charakteristické pro zemi jako celek, nemůže mluvit. Například severovýchodní a střední západ jsou charakterizovány dlouhými zimami s teplotami pod 0 ° C a zároveň v jižní části USA je teplé a slunečné. V Kalifornii je však vždy teplé a slunečné.

Pro Havaj a pobřeží Floridy se vyznačuje tropickým mořským podnebím s vlivem tropických cyklónů, které v květnu až listopadu způsobují spousty srážek, které se však střídají s slunečným počasím.

Počasí ve Spojených státech:

USA - odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapaUSA - odpočinek, památky, počasí, kuchyně, výlety, fotografie, mapa

USA – kuchyně

Stereotyp existující ve světě, že americké kulinářské tradice jsou omezeny na hamburgery a jiné rychlé občerstvení, je zásadně špatné. Americká kuchyně je lahodně rozmanitá díky mnohonárodnost obyvatel. Je zastoupena evropskými, asijskými, africkými a indickými pokrmy. Dnes každé velké město v USA má restaurace, které představují kuchyni téměř jakékoliv národnosti.

V malých soukromých restauracích získáte úplnou představu o tom, jaké charakteristické rysy a pokrmy odlišují kuchyni každého státu. Například Washington bude potěšit milovníky humrů a krabů; Louisiana nabídne svým hostům francouzské pokrmy z mořských plodů; v Arizoně a Texasu milují nádobí ostřeji, které jsou blízké mexické; V Minnesotě můžete ochutnat pokrmy z divoké rýže vařené podle indických receptů; Florida bude potěšit gurmánský koláč s limetkou a seznam takových pokrmů může být velmi, velmi dlouhý. Chcete-li pochopit, co je americká kuchyně, musíte navštívit tuto zemi.

Zajímavá fakta o USA

Země, která má takové rozsáhlé území a pestrou národní kompozici, sotva může mít jediný model chování a tradic. Existují však obecné trendy.

Většina Američanů je velmi přátelská a mají zájem o komunikaci s hosty země. Avšak právo každého občana na běžný život zde je bezúsporně respektováno a jeho společenský charakter má vždy hranice. Například ve Spojených státech není obvyklé sedět u stolu někoho jiného bez pozvání, a to i v případě, že jsou k dispozici volná místa.

Američané jsou velmi přesní. Zde se nikdo nedostane na cestu ve veřejné dopravě, nebude si vzít boty u vchodu do areálu, ale i známým lidem přijde až po předběžném schválení jejich návštěvy.

Američané chtějí omezit jména partnerů na své americké protějšky, bez ohledu na přání druhého.

Chování na stole je založeno na evropských normách, Američané mají rádi dobré porce a nevěří v porušení hygienických norem nebo etikety. Zajímavé je, že zde v restauracích a kavárnách nenechávejte nic na stole. Nenechte se překvapit, jestli vše, co nejste jíst, budete zabaleny do tašky a rozdáváte.

V Americe je povoleno pít alkohol asi 21 roků, a mnoho kaváren a barů lidé, které nedosáhly tohoto věku, tam prostě nemůže, a pokud se stanou, pak žádný důkaz o věku, žádný alkohol prodají. V tomto případě se pivo nepovažuje za alkoholický nápoj a je prodáváno všude. Kouření na veřejných místech je však přísně zakázáno.

USA – zpracování víz

Chcete-li navštívit Spojené státy, občané Ruska a zemí SNS potřebují vízum. Může to být vízum, turistické, vzdělávací a dočasné pracovní vízum v zemi. Při prohlídce si můžete vzít v přítomnosti turistického víza B-2, pro které chcete použít k americkému velvyslanectví, a poskytují platný cestovní pas, formulář žádosti a nastavit seznam dokumentů, stejně jako zaplatit vízový poplatek ve výši $ 160.

Spojené státy – Velvyslanectví

Americké velvyslanectví v Ruské federaci v Moskvě, ve Velkém Devyatinskiy Lane, 8. Call potěšit volání (495) 787-31-67, 974-88-43, (495) 728-5588 (Konzulární oddělení).

Loading...